Чи всі лінзи однаково зручні?

Багато користувачів, які зовсім недавно відмовилися від використання окулярів на користь контактних лінз, задаються питанням: чи всі вони однаково зручні при носінні? Чи є якісь відмінності між ними в їх характеристиках і на які параметри варто звернути особливу увагу новачкові?

 

Почнемо з того, що існують параметри, загальні для всіх оптичних виробів.

До них можна віднести рівень кисневої проникності, який позначається, як DK/t і ступінь вмісту вологи (гідрофільність). Крім того, засоби корекції розрізняються за ступенем прозорості. Це, в першу чергу, стосується декоративних моделей, а також за терміном експлуатації і дизайну. Якщо говорити про зручність щодо режиму заміни, то найбільш комфортними є «одноденки», призначені для використання протягом одного дня. Важливим є і на основі якого матеріалу були розроблені ті чи інші оптичні вироби.

Як правило, лінзи з м'яких полімерів набагато зручніше в експлуатації, ніж виконані з жорстких. Не можна не згадати і про різновиди дизайну, серед яких: сферичні, асферичні, торичні та мультифокальні.

Якщо останні два призначені для корекції таких порушень зору, як астигматизм і пресбіопія, то перші два застосовуються при розробці моделей, коригуючих короткозорість і далекозорість. На думку самих користувачів, асферичні зручніше в користуванні, так як мають більш вдосконалену форму.

 

Інші не менш важливі параметри - це киснепроникність і вологовміст

Лінзи є своєрідним бар'єром, який перешкоджає надходженню повітря до рогової оболонки ока, а значить, для того, що рогівка могла дихати, вони повинні бути виготовлені з полімерів з високою проникністю кисню. Засоби корекції з низьким вмістом вологи поступово втрачають свою популярність, так як полімер, на основі якого вони виробляються, пропускає недостатню кількість кисню.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання