Біосумісні лінзи - нова формула для чутливих очей

Сучасні, близькі за складом до тканин ока, матеріали дозволили використовувати контактні лінзи протягом дня з максимальним комфортом для пацієнтів, не викликаючи роздратування, відчуття «піску», почервоніння і інших неприємних симптомів.

 

М'які контактні лінзи виготовляються з двох типів матеріалу: силікон-гідрогелю та гідрогелю. Перші мають підвищену газопроникність, але при цьому низький вміст вологи, що може позначатися на комфорті при їх використанні. Другі містять велику кількість води, м'які, але їх газопроникність не надто висока.

 

Такі засоби контактної корекції сприймаються організмом людини як чужорідне тіло, включаються захисні механізми, які прагнуть позбутися лінзи або підлаштувати її під себе. У першому випадку очі починають сльозитися і свербіти, у другому - на поверхні контактної оптики накопичується органічний білок, який з часом погіршує її оптичні властивості.

За сумісність в організмі людини відповідає речовина фосфорилхолін, що міститься в мембранах клітин тканин. 

Був розроблений ряд біосумісних, тобто таких що не викликають відторгнення, синтетичних матеріалів для різних галузей медицини, в тому числі і офтальмології.

Структура такого матеріалу складається з двох частин: традиційного гідрогелю НЕМА і компоненту, що відповідає за біосумісність з тканинами ока. Він об'єднав в собі позитивні властивості матеріалів силікон-гідрогелевих і гідрогелевих лінз:

  • має підвищену змочуваність і велику киснепроникність;
  • не токсичний, стійкий до утворення органічних відкладень, не викликає алергічних реакцій.

Контактну оптику з такими характеристиками можна рекомендувати для носіння людям з підвищеною чутливістю і які страждають синдромом «сухого ока».

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання