Чи може гімнастика для очей позбавити від астигматизму?

Астигматизм являє собою одну з найбільш поширених патологій зору, яка пов'язана з порушенням форми кришталика ока. За статистикою на нього страждає кожна четверта людина на землі. Чи буде ефективна при цьому захворюванні гімнастика або комплекс спеціальних вправ? Чи можуть вони замінити носіння торичних лінз?

 

По-перше, якщо Ви хочете виконувати зорову зарядку в домашніх умовах, то попередньо необхідно отримати консультацію лікаря-офтальмолога. Справа в тому, що, крім астигматизму, існують і інші офтальмологічні патології, які становлять велику небезпеку для органів зору, наприклад: глаукома або катаракта, при яких виконувати будь-які вправи категорично заборонено. 

 

Важливо розуміти, що ефективними вправи будуть тільки в тому випадку, якщо суворо дотримуватися регулярність і послідовність. Якщо в звичайному житті Ви використовуєте окуляри або контактні лінзи, а як правило, більшість людей, які страждають астигматизмом, носять циліндричні окуляри або торичні засоби контактної корекції, під час виконання зорової зарядки їх слід знімати. 

Крім того, якщо Ви хочете, щоб виконання вправ принесло Вам реальну допомогу, необхідно стежити за тим, щоб в кімнаті було хороше освітлення. Вибираючи час для зарядки, варто віддати перевагу першій половині дня, в ідеалі - ранку, так як саме в цей час очі поки що не відчули великих навантажень.

 

Люди, які страждають астигматизмом, цікавляться чи можуть допомагати подібні вправи при даному захворюванні? Лікарі-офтальмологи вважають, що така гімнастика для очей може підвищити тонус очних м'язів, зняти втому, а також поліпшити гостроту зору. Звичайно, даний метод не можна сприймати як один із способів лікування астигматизму. 

Швидше, він є хорошою профілактикою і не дозволяє хворобі розвиватися такими темпами, як би вона могла розвиватися без виконання відповідних вправ. Повністю позбавитися від астигматизму, на жаль, ні дорослому, ані дитині не вдасться. Фахівці запевняють, що ефективну корекцію зору можуть забезпечити тільки спеціальні торичні лінзи. У найважчих випадках може знадобитися проведення лазерної корекції зору.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання