Чи можна (і варто) носити лінзи при ністагмі?

Ністагм - це офтальмологічна патологія, для якої характерні мимовільні рухи очей, які можуть повторюватися регулярно. Проявлятися він може як з народження, так і виникати в літньому віці в зв'язку з травмами або інтоксикацією організму. Чи можна при ністагмі носити контактні лінзи?

 

Нерідко ністагм виникає на тлі різних порушень рефракції, наприклад, короткозорості та далекозорості, а також при таких захворюваннях, як астигматизм і пресбіопія («стареча далекозорість»). 

Безумовно, такі випадки потребують своєчасної корекції, відсутність якої буде перешкоджати в повсякденному житті. Як правило, лікарі-офтальмологи призначають своїм пацієнтам або носіння окулярів, або використання контактних лінз. 

 

Причому експлуатація останніх вважається фахівцями кращим рішенням, так як лінзи мають істотну перевагу: вони лягають безпосередньо на рогову оболонку і рухаються разом з нею, чим забезпечують своєму власнику чіткий зір в будь-якій ситуації і при будь-якому рівні освітлення. 

 

Але побутує думка що насправді носіння лінз при ністагмі шкідливо для зорових органів і не здатне скорегувати зір. Чи так це насправді?

 

На думку лікарів-офтальмологів, ніяких істотних протипоказань до використання лінз людьми, страждаючими ністагмом, не існує.

 

Багато в чому все залежить від типу амплітуди цього захворювання. Якщо він високоамплітудний, то при здійсненні очними яблуками циклічних рухів лінзи можуть змінювати своє початкове положення. Якщо це супроводжується неприємними відчуттями, то, як правило, людина відмовляється від подальшого використання контактних лінз. Крім того, неправильне положення лінз на роговиці  може зменшувати гостроту зору, в зв'язку з чим користувачі часто скаржаться на дискомфорт, який може проявлятися сухістю, печінням, підвищеною втомлюваністю. Якщо ж лікар-офтальмолог діагностував низькоамплітудний ністагм, то носіння лінз, як правило, буде комфортним.

 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання