Чи можна розчин для лінз капати в очі?

Для очищення, дезінфекції та зволоження контактних лінз призначені професійні розчини. Вони різняться за складом і призначенням. Часто запитують, чи можна закапувати ці засоби в очі з метою зняття роздратування, додаткового пом'якшення і очищення від часточок пилу. Спробуємо розібратися.

 

В процесі носіння лінз на їх поверхні утворюються бактерії, мікроорганізми, мікрочастинки забруднювачів, а також протеїновий і ліпідний наліт. Для очищення і дезінфекції оптики розроблені спеціальні розчини. Це рідини зі спеціальним складом, що включає активні речовини, консерванти та інші компоненти.

 

Для ефективного очищення лінзи спершу знімають і промивають фізіологічним розчином на долоні, а потім поміщають в нього на тривалий час, наприклад, на ніч.

 

Після цього продукцію можна використовувати повторно. Офтальмологи категорично не рекомендують закапувати розчин по догляду за оптикою в очі, оскільки це може спричинити негативні наслідки.

 

Чому не можна капати звичайний розчин в очі?

Багато хто цікавиться, чи можна капати розчин в очі, якщо закінчилися зволожуючі краплі. Фахівці дають однозначну відповідь, що цього не варто робити. Речовина може негативно позначитися на здоров'ї очей.

 

Дані засоби, як правило, мають концентрований склад, що дозволяє ефективно протидіяти утворенню відкладень. Агресивні компоненти можуть викликати опік рогівки або подразнення слизової.

Розчин не допоможе позбутися від сухості і роздратування, а тільки посилить дискомфортні відчуття.

Розчин не усуне почервоніння і не допоможе зняти напругу. Він не замінить зволожуючі краплі для очей, а зробить тільки гірше.

 

Коли користувач дістає продукцію з контейнера і надягає її, розчин неминуче частково потрапляє в очі. Однак за рахунок того, що його обсяг неймовірно малий, концентрація агресивних речовин досить низька і не шкідлива для здоров'я очей.

 

Слід зазначити, що зараз на ринку представлені спеціальні універсальні засоби по догляду за лінзами. Вони відповідають показнику рН сльози здорового ока, а тому можуть застосовуватися в якості очних крапель.

 

Такі розчини можна використовувати і  для зберігання і для дезінфекції лінз, а при потребі - капати в очі, попередньо проконсультувавшись з офтальмологом.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання