Які фактори варто врахувати при виборі лінз безперервного носіння?

Звичайні лінзи варто знімати перед сном - про це знають всі користувачі. Але часто люди стикаються з такими ситуаціями, коли їх зняти неможливо або проблематично забезпечити їм догляд. Спеціально для тих, хто регулярно переношує засоби корекції і не хоче перейматися дотриманням режиму, існують лінзи безперервного носіння.

 

Специфічні властивості лінз безперервного носіння дозволяють не знімати їх на ніч і в цілому носити постійно без заміни тривалий час. Зазвичай вони розраховані на 30 днів, після закінчення цього терміну вироби треба міняти на нові. Такі засоби контактної корекції часто підбирають для дітей, які ще тільки вчаться знімати і одягати лінзи і доглядати за ними, літніх людей, працівників професій з ненормованим графіком - співробітників медичних установ, водіїв, всіх, хто часто працює в нічну зміну.

 

При підборі таких виробів варто звернути увагу на матеріал виготовлення. Гідрогелеві лінзи для цих цілей не підходять: вони пропускають занадто мало кисню і часто зволожені недостатньо для того, щоб носити їх, не знімаючи. Оптимальні вироби з силікон-гідрогелю з високим коефіцієнтом киснепроникності і гідратації. У них очам буде комфортно навіть вночі під час сну, коли до органів зору надходить в три рази менше кисню, ніж вдень. Відповідні вироби будуть обов'язково відзначені як допустимі до безперервного використання. Такі є в лінійках від Alcon (Air Optix Night&Day), Bausch+Lomb (PureVision 2).

 

Також популярні і жорсткі лінзи безперервного носіння. Єдиною перешкодою до їх вибору може стати непереносимість матеріалів і більш низький рівень комфорту - користувачі часто відзначають, що ця контактна оптика при тривалому носінні відчувається на очах.

 

Важливо запам'ятати кілька правил:

  1. Вироби неодмінно треба міняти на нові після закінчення 30 днів, навіть якщо Ви носили їх всього кілька разів.
  2. У них не можна плавати, для цього краще підібрати одноденки.
  3. Засоби контактної корекції не рекомендується носити під час хвороби.


У будь-якому випадку, рішення про те, чи можна Вам використовувати лінзи безперервного носіння, повинен приймати лікар-офтальмолог. Тільки він може правильно їх підібрати, враховуючи всі чинники, в тому числі Ваш спосіб життя і загальний стан здоров'я.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання