Чому на лінзах з'являються тріщини?

Користувачі контактної оптики прекрасно знають, що лінзи для очей виготовляються з досить тонких і крихких матеріалів. Не дивно, що вони схильні до різних впливів при носінні, які можуть призвести до пошкодження оптичних виробів.

Чому ж на контактних лінзах можуть утворюватися тріщини?

 

Основна причина, яка призводить до того, що лінзи тріскаються, - неправильний догляд за ними.

Справа в тому, що засоби контактної корекції, розроблені на основі м'яких матеріалів, повинні постійно бути вологими. Якщо ж вони почали прилипати до рогової оболонки, то це зовсім не означає, що дана модель Вам не підходить. Найімовірніше, Ви не дотримуєтеся правил догляду за оптичними виробами.

Якщо Ви не плануєте надягати лінзи найближчим часом, то їх слід розмістити у спеціальному контейнері з розчином, який повинен покривати їх повністю. Інакше лінзи можуть висохнути і стати ламкими по краях. Це призведе до того, що носити такі лінзи буде не просто марно, але й небезпечно, так як вони можуть потріскатися в будь-який момент, в тому числі і перебуваючи в оці.

Дуже часто стан оптичних виробів безпосередньо залежить від кількості рідини в контейнері.

Справа в тому, що сторонні предмети в контейнері, непомітні для нашого ока, можуть ставати причиною того, що лінзи прилипають до його стінок, внаслідок чого відбувається порушення їх цілісності.

 

Нерідко може виникати і така ситуація, що лінзи тріскаються через помилки користувача під час маніпуляцій з ними.

Так, наприклад, проблема може полягати в пошкодженні вироба пінцетом, який не має спеціальних силіконових наконечників.

Крім того, подряпини на поверхні контактної оптики можуть з'являтися від нігтів. Якщо людина, що використовує засоби корекції, вчасно не зверне уваги на те, що їх первісний вигляд порушений, то це може призвести до подальшого утворення тріщин на їх поверхні.

 

Лінзи з тріщинами необхідно утилізувати і ні в якому разі не вдягати їх повторно.

Лікарі-офтальмологи впевнені, що їх подальша експлуатація може спровокувати різні травми рогової і слизової оболонки, які в подальшому можуть призвести до розвитку кератиту або кон'юнктивіту.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання