Чи може зіпсуватися зір при довгому носінні лінз?

Багатьом сучасним людям контактні лінзи необхідні, так як вони забезпечують ясний і чіткий зір, зручні у використанні і, при правильному підборі, абсолютно безпечні. Однак існує думка, що їх тривале носіння здатне погіршувати зір.

Чи так це насправді? Чи це черговий міф?

 

Серед користувачів контактної оптики існує думка про те, що використання лінз може провокувати різні запальні процеси, грибкові захворювання. Крім того, дані засоби контактної корекції зору перешкоджають проникненню кисню до рогової оболонки ока, що нерідко стає причиною гіпоксії (кисневого голодування).

Крім того, поширена думка про те, що постійне носіння контактних лінз виробляє у наших органів зору своєрідне звикання, в результаті якого зорові здібності починають погіршуватися. На форумах, присвячених оптометрії, деякі користувачі вважають, що зниження зору у них безпосередньо залежало від того, що протягом року або двох вони носили засоби контактної корекції. У більшості випадків подібні проблеми виникають через нехтування рекомендаціями спеціаліста щодо правил використання та догляду.


Лікарі-офтальмологи запевняють, що самі по собі лінзи ніяк не провокують погіршення гостроти зору. Однак тільки за умови правильного підбору, який був проведений кваліфікованим фахівцем. Сьогодні існує достатньо способів перевірити свій зір і навіть підібрати оптичні вироби за допомогою комп'ютера та інтернету.

Проте лікарі-офтальмологи вкрай не рекомендують використовувати отримані дані для першої покупки, особливо якщо мова йде про зір дитини.

Контактні лінзи являють собою інвазивний метод виправлення таких порушень рефракції, як короткозорість і далекозорість.

Вони безпосередньо контактують з роговою і слизовою оболонками очей, залишаючись стороннім тілом. Саме тому велике значення має те, хто саме їх підбирає.

Ідеальним варіантом, що підходить для будь-якої сучасної людини, є одноденки, наприклад: Dailies Total 1 від компанії Alcon або 1-Day with HydraLuxe від Acuvue.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання