Чи потрібно відвідувати лікаря перед покупкою лінз?
Контактні лінзи - це товари медичного призначення, які вимагають грамотного підбору за участю лікаря. Перед складанням рецепту офтальмолог проводить комплексне обстеження, в ході якого враховує ступінь порушення зору, а також стан кон'юнктиви і рогівки пацієнта. В залежності від типу аномалії рефракції фахівець підбере дизайн продукції: сферичний для лікування міопії і далекозорості, торичний для лікування астигматизму, мультифокальний для корекції пресбіопії та ін.
При виборі контактної оптики також враховується спосіб життя пацієнта. Людям, які часто подорожують чи їздять у відрядження, рекомендується користуватися одноденними лінзами, які не вимагають догляду. Тим, хто не може щодня очищати оптику, ідеально підходять моделі з гнучким або пролонгованим режимом носіння. Лікар детально проконсультує Вас і порадить, як підібрати контактну продукцію корекції зору.
Після проведення обстеження офтальмолог складе детальний рецепт на покупку лінз, які будуть максимально ефективні у конкретному випадку. При цьому будуть враховані всі необхідні параметри.
Які параметри слід знати при покупці оптичних виробів?
- Тип виробів (звичайні, торичні, мультифокальні і ін.);
- Оптична сила продукції (діоптрії);
- Кривизна (повинна збігатися з кривизною рогівки) і діаметр;
- Рівень киснепроникності (Dk / t) і вмісту вологи (%);
- Режим носіння (денний, гнучкий, пролонгований та ін.);
- Графік заміни (одноденні, на місяць, на квартал і ін.).
Самостійна покупка засобів контактної корекції може спричинити негативні наслідки: погіршення зору, поява гіпоксії або набряку рогівки, а також виникнення різних інфекційних захворювань очей. Навіть якщо Ви знаєте необхідні діоптрії, необхідно обов'язково пройти обстеження.
У деяких випадках Ви можете купити лінзи без рецепта. Наприклад, якщо з моменту останнього обстеження минуло не більше року або Ви переходите на нову модель оптики з ідентичними оптичними параметрами від того ж виробника.
Login and Registration Form