Як розпізнати синдром «сухого ока»?

Однією з найбільш поширених офтальмологічних патологій сьогодні є синдром «сухого ока». Нерідко він є супутником тих людей, які змушені довго працювати за комп'ютером або в приміщеннях з системою кондиціонування повітря.

Як же вчасно визначити, чи є у Вас синдром «сухого ока»?

 

Згідно зі статистичними даними, синдром «сухого ока» зустрічається сьогодні у 30% населення. Найчастіше до нього схильні жінки. Крім того, вченим вдалося визначити, що дана недуга розвивається з віком.

Лікарі-офтальмологи називають такий стан ксерофтальмія - патологією, для якої характерний недостатній рівень зволоженості рогівки і кон'юнктиви. Як правило, причинами сухості є порушення якості і кількості виділеної очима сльози і нестабільність слізної плівки. Найбільш очевидними симптомами є печіння, різь, відчуття піску в очах, підвищена сльозотеча.

Деякі люди відзначають виникнення світлобоязні, а також швидку стомлюваність при довгому навантаженні на зорові органи. Призначене лікування в першу чергу повинне бути спрямоване на усунення сухості - повноцінне зволоження поверхні рогівки. Для цього  лікарі призначають препарати штучної сльози, а також спеціальні гелі, до складу яких входять такі компоненти, як карбомер або декспантенол.

 

Своєчасно діагностувати дане захворювання дозволяє така процедура, як біомікроскопія.

Проводиться вона виключно лікарем-офтальмологом за допомогою щілинної лампи. Є й інші способи підтвердження діагнозу, серед яких: тіаскопія - вивчення структури слізної плівки під мікроскопом, осмометрія - вимір осмотичного тиску, а також цитологічне дослідження мазка, взятого з кон'юнктиви.

Крім іншого, офтальмолог обов'язково повинен опитати пацієнта з метою оцінки анамнезу і виявлення неочевидних ознак патології. Крім того, необхідно провести зовнішній огляд, в рамках якого визначається стан шкіри повік, рівень їх змикання, а також частота мигальних рухів.

Визначити синдром «сухого ока» можна і самостійно, за допомогою тестів Ширмера або Норна, пройти які можливо в інтернеті, на спеціалізованих сайтах.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання