Чи можливо “загубити” лінзу в оці?
Контактні лінзи являють собою чудову альтернативу звичним окулярам.
Вони зручні у використанні, непомітні для оточуючих і сприяють забезпеченню яскравого і контрастного зображення. Однак і з їх експлуатацією у деяких користувачів пов'язано безліч питань.
Одне з них: «Чи може лінза загубитися в оці?»
Відповідь буде неоднозначною.
Звичайно, така проблема не виключена, проте подібні випадки відбуваються досить рідко і зазвичай не викликають негативних наслідків у користувачів.
Справа в тому, що контактна оптика влаштована таким чином, що під час надягання вона розташовується чітко посередині очного яблука, на рівні зіниці.
Як правило, будь-які рухи очима, наприклад, моргання або закриття повік, не дозволяють лінзі зрушити зі свого місця, гарантуючи хороший зір. Однак якщо оптичні вироби підібрані неправильно, тобто фахівцем був визначений невірний діаметр або пацієнт самостійно займався підбором, спираючись на поради знайомих і коментарі на форумах, то вони можуть «плавати» в оці.
Правильно підібрані засоби корекції при першому надяганні вірно лягають на рогівку, а неправильно підібрані можуть зміщуватися під час моргання.
У зв'язку з тим, що очне яблуко має форму кулі, не можна повністю виключати ймовірність того, що лінза зміститься за повіку.
Однак вкрай рідко це відбувається саме собою, зазвичай цьому сприяють інтенсивне тертя очей або пірнання.
Це і призводить до того, що м'який оптичний виріб може виявитися в незвичному місці - потрапити за повіку.
Якщо ж при бажанні зняти лінзи Ви виявили, що не можете знайти одну з них, закапайте очі спеціальними краплями.
Набагато простіше зняти засоби корекції, якщо вони досить зволожені.
Як правило, виріб повинен «виплисти» на поверхню, після чого витягувати його буде набагато простіше.
Login and Registration Form