Лінзи з якого матеріалу вибрати?

Сучасні технології дозволяють виготовляти контактні лінзи з гіпоалергенних безпечних матеріалів, які легко чистяться, пропускають повітря і не допускають пересихання очей. Однак між ними все одно є різниця - одні краще і комфортніші, інші ж можуть викликати незручності. З чого повинні бути зроблені якісні лінзи?

 

Перш ніж розбиратися, який матеріал для виготовлення контактних лінз краще, слід розділити всі ці вироби на дві категорії - жорсткі і м'які. Порівнювати їх між собою марно. Оскільки дві ці групи мають різні показання до використання і виробляються за різними технологіями.

З яких матеріалів виготовляють жорсткі лінзи?

Жорсткі контактні лінзи, які призначаються при астигматизмі і деяких інших захворюваннях очей, виробляються на основі силікону. Саме цей матеріал забезпечує повітропроникність таких виробів, а також відрізняється стійкістю до забруднень, міцністю і тривалим терміном служби. Раніше така контактна продукція найчастіше виготовлялися з поліметилметакрилату, однак він не пропускав повітря і тому не годився для тривалого використання.

 

При виборі жорстких засобів контактної корекції зору слід орієнтуватися на показник киснепроникності - чим він вищий, тим комфортнішою буде обрана модель.

З чого роблять м'які лінзи?

Для виробництва м'яких лінз застосовуються два матеріали з частково схожими характеристиками - гідрогель і силікон-гідрогель. Обидва вони зручні в застосуванні, досить міцні, щоб витримати механічний вплив і тривале використання, не викликають алергії, подразнення повік і слизової оболонки ока.

 

Різниця полягає в тому, що гідрогель сам по собі не здатний пропускати повітря. Доступ кисню до рогівки забезпечується за рахунок наявності в складі виробу деякої частки води - досить високої, щоб очі не відчували кисневого голодування, але в той же час порівняно невеликої, щоб гідрогелева лінза зберігала міцність і еластичність.

 

Силікон-гідрогель - більш сучасний матеріал, що має  досить високу киснепроникність. Він менше схильний до накопичення забруднень і білкових відкладень, біосумісний, не викликає пересихання рогової оболонки очей.

 

Найбільш зручними і безпечними вважаються саме силікон-гідрогелеві вироби, тому офтальмологи призначають їх найчастіше.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання