Контактні лінзи третього покоління: високий вміст вологи і велика киснепроникність
Матеріал третього покоління дозволяє комфортно використовувати засоби контактної корекції до 30 днів, не знімаючи.
Перші лінзи для очей виготовлялися зі скла, в 1960 році з'явився полімер НЕМА. Ці лінзи стали називати м'якими, вони були насичені молекулами води і на відміну від скляних практично не викликали неприємних відчуттів, проте все ж пропускали недостатню кількість кисню до тканин ока.
1999 став роком винаходу першого покоління силікон-гідрогелевих контактних виробів. Їх матеріал (балафілкон А і лотрафілкон А) вже мав високу газопроникність, але відрізнявся низьким вмістом вологи і вимагав використання додаткових зволожуючих засобів. Друге покоління частково вирішило завдання зволоження із застосуванням матеріалів, що мають вбудований зволожуючий агент. Третє покоління силікон-гідрогелевих лінз було виконано з комфілкона А і енфілкона А. Це матеріали з великим вмістом вологи, що мають високий ступінь газопроникності.
Потім з'явилися засоби контактної корекції, що допускають пролонгований режим носіння (не знімаючи до 30 діб). Також були розроблені одноденні лінзи для очей, що не потребують догляду або зволоження під час використання. Найбільшою популярністю серед пацієнтів користується продукція компанії Johnson&Johnson (бренд Acuvue).
Все більше людей вибирають такі лінзи тому, що вони комфортні і прості у використанні. За медичними показаннями їх можуть призначити як альтернативу окулярам навіть дітям. Ризик розвитку запалень і виникнення алергічних реакцій зведений до мінімуму, так як кожен день Ви використовуєте нову пару лінз, а старі просто утилізуєте.
Login and Registration Form