Купатися чи не купатися? І якщо так - у яких лінзах дозволено?
Багато користувачів вважають за краще носити контактні лінзи постійно і тому підбирають моделі з урахуванням способу життя, занять, активності і т.д. Одним з популярних занять сьогодні є плавання, в зв'язку з чим виникає питання: в яких лінзах можна купатися?
Якщо говорити в цілому, фахівці не рекомендують плавати в оптичних виробах через те, що вузький простір між лінзою й оком є дуже сприятливим середовищем для розмноження бактерій і, як наслідок, розвитку запальних процесів. А в воді (морській, озерній, протічній і т.д.) ведуть життєдіяльність дуже багато мікроорганізмів, тому ризик занесення інфекції досить високий.
З іншого боку, в повітрі теж багато різних мікроорганізмів, але це не означає, що не можна носити лінзи взагалі. Тому, якщо дотримуватися кількох простих правил і проявляти обережність, плавати в морі або басейні, не знімаючи лінз, можна:
- необхідно постаратися виключити контакт виробів безпосередньо з водою, для цього скористайтеся захисними окулярами або маскою (але навіть це не гарантуватиме захист від попадання води в очі);
- якщо все-таки вода потрапила в очі і лінзи намокли, найкраще їх викинути (або, на крайній випадок, продезінфікувати).
Виходячи з останнього пункту, можна зробити висновок, що найбільш зручною для плавання і купання буде оптика щоденної заміни. Оскільки вартість однієї пари таких виробів цілком доступна, викинути їх після купання не шкода. Крім того, в умовах пляжу або басейну далеко не завжди виходить забезпечити належний догляд за лінзами, що загрожує низькою якістю очищення і занесенням інфекції в очі. І тут одноденні лінзи стануть тим самим оптимальним варіантом.
Що стосується гігієнічних водних процедур, приймати ванну або душ в лінзах можна, виключивши потрапляння води в очі. Пам'ятайте, що сильний напір води (наприклад, при митті голови) навіть при закритих очах може спричинити зміщення лінзи за верхню або нижню повіку.
Login and Registration Form