Які бувають алергічні реакції на розчини для контактних лінз?
Алергічні реакції або системні захворювання зорових органів можуть загострюватися в процесі носіння деяких оптичних виробів для корекції зору. Це може бути пов'язано з індивідуальною непереносимістю окремих з'єднань в хімічному складі контактної оптики або засобів для догляду за нею (багатоцільових розчинів).
На розчин по догляду за лінзами у деяких людей виникає алергічна реакція. Рідини для дезінфекції оптики в своєму хімічному складі мають сполуки, консерванти і білки, до яких організм може проявляти підвищену чутливість і, як наслідок, починається алергія. Особливу увагу варто звернути на розчини, що містять в своєму складі сполуки ртуті (наприклад, тіомерсал), оскільки саме ці компоненти в більшості випадків є «стимуляторами» алергічної реакції.
З'ясувати, чи є розчин основною причиною неприємних відчуттів, можна, просто тимчасово змінивши його на інший. Якщо роздратування та почервоніння відчутно спало, якість зору покращилась - швидше за все, причина саме в розчині.
Також цілком можливо, що Ви використовували неякісну, несертифіковану продукцію. Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно купувати розчин та інші засоби догляду тільки у перевірених продавців, а при покупці перевіряти термін придатності.
Щоб уникнути негативних наслідків застосування «невдалого» розчину можна спробувати спеціальні зволожуючі краплі або гелі, які забезпечують додаткове змащування поверхні оптики та її комфортне носіння. Лікарі рекомендують припинити використовувати контактну оптику на час лікування алергії, але відзначають, що це не спрацює при вродженій схильності до алергічних реакцій.
Найефективнішим способом профілактики алергії вважається застосування рідин з гіпоалергенними властивостями. Такі склади ефективні проти грибків і бактерій, нетоксичні для очей і ідеально підходять пацієнтам з підвищеною чутливістю очей, що не переносять універсальні засоби по догляду за оптикою.
Login and Registration Form