Що таке “призматичний баласт”?

Сьогодні існують різні способи корекції такого порушення рефракції, як астигматизм. Однак найбільш популярним є носіння контактних лінз. Важливим параметром даних оптичних виробів є їх стійкість на роговій оболонці. Досягти такого ефекту дозволяє призматичний баласт. Що ж він собою являє?

 

Як відомо, торичні лінзи мають дві оптичні сили, які повинні відповідати сильному і слабкому меридіанах нашої рогової оболонки. Це необхідно для формування правильного фокусування і забезпечення таким чином яскравого і контрастного зображення незалежно від часу доби і рівня освітлення. Якщо пацієнт використовує окуляри для корекції астигматизму, то це питання вирішується набагато простіше, так як очкова лінза щільно фіксується в оправі. Якщо ж для користувача найкращим способом корекції є контактна оптика, то ситуація ускладнюється, тому що ці офтальмологічні вироби можуть зміщуватися під час моргання.

 

Призматичний баласт є сьогодні найпоширенішим методом стабілізації, в основі якого лежить здатність змінювати товщину. Як правило, нижня частина істотно ущільнена, а під верхньою повікою знаходиться її тонка частина. Зменшення щільності у верхній зоні засобів корекції дозволяє повікам правильно орієнтувати лінзи і контролювати їх подальші зсуви. Що ж являє собою призма? Це оптичний елемент, який має потовщену підставу і тонку верхню частину. Саме за рахунок цієї різниці в товщині і забезпечується стійкість, необхідна для якісного зору і комфортного носіння. Важливим фактором є і те, що призматичний баласт має суттєвий вплив на оптичні характеристики торичних засобів контактної корекції. Як правило, оптична сила призми у різних торичних лінз може варіюватися між 1 і 1,5 діоптріями. Багато користувачів задаються питанням - що буде, якщо на одному оці буде лінза з призматичним баластом, а на другому - без нього? Лікарі-офтальмологи вважають, що це може призвести до проблем з бінокулярний зором по вертикальній осі.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання