Чим відрізняються гідрогелеві і силікон-гідрогелеві лінзи?
На сучасному ринку оптики представлений широкий асортимент контактних лінз різних видів. Багато користувачів не розуміють, у чому між ними різниця. Що являють собою гідрогелеві і силікон-гідрогелеві оптичні вироби?
Гідрогелеві вироби розробляються на основі спеціальних матеріалів, що мають високий коефіцієнт вмісту вологи. Вони перешкоджають дегідратації і формують певні канали, за якими до рогівки надходить кисень. Дані оптичні вироби відрізняються своєю м'якістю і високим рівнем комфорту. Однак, незважаючи на їх переваги, лікарі-офтальмологи не рекомендують носити їх довгий час, так як рівень киснепроникності в них не такий високий. Головна відмінність від силікон-гідрогелевих полягає в тому, що в їх складі немає силікону, а основним компонентом є вода, за допомогою якої носіння є комфортним.
Силікон-гідрогелеві лінзи, крім гідрогелю, містять в своєму складі силікон. Як правило, вони відрізняються високою киснепроникністю і оптимальним вмістом вологи, за рахунок чого ефективно усувають сухість очей і забезпечують комфорт у використанні. Носити їх можна довше за часом, ніж гідрогелеві - іноді до 30 днів. Вони дозволені до використання в денному або в пролонгованому режимі.
Проте, і у цих оптичних виробів є недоліки. Так, наприклад, присутність силікону наділяє лінзу більшою пружністю. Отже, чим більше його вміст, тим вище стає жорсткість оптичних виробів, а це, в свою чергу, знижує рівень зручності. Сучасні лікарі-офтальмологи все частіше рекомендують своїм пацієнтам саме силікон-гідрогелеві засоби корекції, так як, на думку фахівців, вони мають безперечні переваги перед гідрогелевими. Повне витіснення з ринку оптики останніх навряд чи скоро станеться, тому що далеко не кожна людина може використовувати вироби, розроблені з використанням силікону.
Login and Registration Form