Чим загрожує носіння лінз довше зазначеного терміну?
У багатьох сучасних користувачів під час носіння контактних лінз досить часто виникає спокуса продовжити їх використання після зазначеного на упаковці терміну.
Недотримання періоду, рекомендованого виробником оптичних виробів, може приводити до офтальмологічних захворювань, що носять інфекційний характер, наприклад, до кон'юнктивіту або кератиту. Слід пам'ятати наступне правило - гідрогелеві лінзи необхідно використовувати не більше 10 годин, а силікон-гідрогелеві - не більше 12.
Спати в них ні в якому разі не можна.
Багато користувачів, які віддають перевагу одноденним засобами корекції, вважають, що їх можна носити кілька днів поспіль. Однак робити це ні в якому разі не слід.
Справа в тому, що коли термін експлуатації контактних лінз закінчується, на їх поверхні можуть накопичуватися різні відкладення, які включають в себе частинки косметики, пилу і бруду. Вони можуть стати причиною подразнення очей і навіть призвести до порушень зору. Крім того, пацієнтам, схильним використовувати засоби корекції довше зазначеного терміну, може загрожувати недостатнє надходження кисню до зорових органів, що провокує гіпоксію рогової оболонки ока і призводить до набряку рогівки і вростання новоутворених судин. Лікарі-офтальмологи запевняють, що в такому випадку доведеться відмовитися від носіння контактних лінз назавжди.
Незважаючи на те, що обробка оптичних виробів, що проводиться один раз в день, дезінфікує їх і усуває накопичені за час експлуатації забруднення, це не є гарантією того, що носіння їх довше зазначеного періоду абсолютно безпечно. Крім того, з часом на поверхні засобів корекції можуть утворюватися не змочувані ділянки, що провокують дискомфорт і сухість. Відкладення просочують м'яку структуру лінз, чому і скорочується їх газопроникність. Крім іншого, сам процес експлуатації перестає бути комфортним.
Login and Registration Form