Як правильно вчинити при попаданні на лінзу миючого засобу?
Контактні лінзи сьогодні носить багато людей, незалежно від професії та статусу. Кожен може зіткнутися з такою неприємною ситуацією, як, наприклад, потрапляння миючого засобу на оптичні вироби.
Що ж слід робити в подібному випадку? Чи варто використовувати засоби контактної корекції повторно? Або краще їх викинути?
Чи потрібно говорити про те, що, використовуючи побутову хімію - засоби для миття посуду або меблів, ополіскувачі для білизни, засоби для виведення плям, чистячі гелі та інші товари, призначені для прибирання, - необхідно бути дуже обережним, щоб не допустити їх потрапляння в очі.
Перед початком прибирання фахівці радять одягати захисні окуляри, однак знайти людину, яка суворо дотримується даних рекомендацій досить складно. І даремно! Сучасній медицині відомо безліч випадків, коли виникнення тих чи інших офтальмологічних захворювань було нерозривно пов'язано з попаданням в очі різних хімікатів, що входять до складу миючих засобів.
На думку лікарів, найбільшу небезпеку становлять хімічні опіки рогівки, що виникають у зв'язку з потраплянням кристалів марганцівки, нашатирного спирту або йоду. Сучасні засоби для чищення, що здаються на перший погляд абсолютно нешкідливими, можуть викликати подразнення слизової оболонки ока, ріжучий біль і підвищену сльозоточивість.
Якщо чергове прибирання із застосуванням спеціальних миючих засобів або розчинів закінчилось не так добре, як би хотілося - необхідно негайно вжити заходів для запобігання опіку рогівки.
Важливо знати, як це правильно зробити.
По-перше, зніміть контактні лінзи і промийте очі проточною водою або чайною заваркою. Особливу увагу приділіть промиванню кон'юнктивного мішка, так як, в зв'язку з його будовою, шкідливі елементи можуть накопичуватися в ньому найдовше.
По-друге, викидайте використовувані Вами контактні лінзи, якщо використовуєте одноденки, або неодмінно помістіть їх в дезінфікуючий розчин, якщо користуєтеся лінзами планової заміни. Забезпечити правильний догляд необхідно не тільки оптичним виробам, а й очам.
Помилково думати, що контактні лінзи, незалежно від того, м'які вони або жорсткі, здатні забезпечити органам зору надійний захист при попаданні на їх поверхню частинок миючого засобу.
Для цієї мети можна використовувати гелі, наприклад, Блефарогель 2, що сприяє очищенню проток залоз і запобігає симптомам блефариту.
Login and Registration Form