Чому не можна спати вночі в лінзах денного носіння?

Багато користувачів нехтують рекомендаціями виробників, вважаючи, що іноді цілком допустимо спати в лінзах денного носіння.

Насправді такі оптичні вироби на ніч залишати не можна. Ваші очі не відпочинуть повноцінно. Крім того, несвоєчасно зняті лінзи можуть стати причиною запалення рогівки.

 

Чому так важливо не залишати лінзи на ніч? Ви можете спати в лінзах, але тільки в тих, які для цього призначені, наприклад, пролонгованого або безперервного носіння.

Якщо Ви використовуєте оптичні вироби з денним режимом носіння, потратьте декілька хвилин перед сном на їх зняття і догляд.

 

Чому обов'язково потрібно знімати лінзи на ніч?

  • Носіння засобів корекції більше рекомендованого терміну протягом доби може призвести до набряку рогівки, запалення ока. Справа в тому, що при виготовленні оптичних виробів застосовуються матеріали з певними характеристиками, і тому виробники вказують оптимальний період носіння протягом доби. Як правило, цей період становить не більше 12 годин.
  • Не варто також забувати, що під час сну очі закриті і надходження кисню до рогівки значно знижується. Чужорідне тіло може спровокувати гіпоксію і набряк рогівки.
  • Ще один важливий момент - своєчасне очищення лінз. Ви носите засоби корекції зору цілий день, і за цей час на їх поверхні накопичуються білкові відкладення, частинки пилу, косметики. Якщо їх вчасно не видалити, може розвинутися запальний процес.
  • Що стосується одноденних оптичних виробів, їх можна залишити на час нетривалого сну, наприклад, днем. Нічне використання таких лінз не рекомендовано.

 

Що трапиться, якщо Ви забудете зняти лінзи на ніч?

Можливо, нічого. Зранку Ви будете відчувати тільки дискомфорт і сухість в очах (як піску насипали), які пройдуть після зняття оптичних виробів та застосування зволожуючих крапель

Але також можливо, що Ваші очі відреагують на присутність сторонніх тіл з певним ступенем забруднення запаленням і сильним роздратуванням. 

А якщо Ви залишаєте на ніч жорсткі лінзи, ризикуєте не тільки зіткнутися з гіпоксією рогівки. Чужорідне тіло може прилипнути до поверхні ока: доведеться звернутися до лікаря.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання