Чому важливо дотримуватися термінів заміни контейнера для лінз?

Користувачі контактних лінз знають, як важливо правильно доглядати за ними. У кожної моделі існує режим носіння, терміни заміни, які необхідно дотримуватися, інакше є ризик зіпсувати здоров'я очей.

 

Універсальні розчини для зберігання, пероксидні системи глибокої ензимної очистки, контейнер для зберігання - важливі атрибути при використанні засобів контактної корекції зору. 

Відповідь на питання “як часто потрібно міняти контейнер для лінз” ми дамо в даній статті.

Контейнер - ємність для зберігання оптичних виробів. Вона наповнюється універсальним розчином, в який засоби контактної корекції кладуться після зняття з очей. 

Рідини повинно бути достатньо, щоб лінзи повністю були вкриті нею. 

Розчин необхідно змінювати перед тим, як Ви збираєтеся покласти в нього оптичні вироби.



Резервуар для зберігання вимагає такої ж періодичної заміни, як і самі лінзи. Чому? 

 

При носінні на них накопичуються білкові і ліпідні відкладення, особливо на традиційних моделях. Якщо Ви кладете лінзи в розчин брудними руками, то туди додатково потрапляють бактерії. Всі ці мікроорганізми осідають на стінках контейнера, і він стає джерелом небезпечних мікробів, які потім потрапляють на лінзи, а з них на очі. Всі ці фактори призводять до розвитку мікробного кератиту - поширеного захворювання, що виникає саме від недотримання гігієни при догляді. 

 

Це захворювання нелегко піддається лікуванню, симптоми його дуже неприємні: біль в очах після зняття контактної оптики, нечіткий зір, відчуття чужорідного тіла під повіками. За статистикою його діагностують у користувачів лінз в 80% випадків.

 

Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно запам'ятати кілька простих правил користування контейнером для зберігання:

  • Перед тим як покласти лінзи на зберігання, стару рідину потрібно вилити, промити стінки контейнера кип'яченою водою, ретельно висушити його протягом 5-7 хвилин. Потім налити новий розчин і пінцетом акуратно опустити туди оптичні вироби.
  • Ніколи не доливайте новий розчин в використаний.
  • Перевіряйте, наскільки добре закручена кришка. При поганому закриття розчин може пролитися і лінзи висохнуть через недостатню кількість рідини.
  • Тримайте під рукою новий контейнер на екстрений випадок.

 

І запам'ятайте - міняти контейнер для зберігання потрібно не рідше ніж один раз в три місяці! Це за умови носіння контактних виробів традиційного типу. Якщо ж планової (щомісячної) заміни, то тут діє правило: нові лінзи - новий контейнер! Тому виробники майже завжди кладуть в комплект контактних виробів цей аксесуар.

 

Дотримуватися цих рекомендації нескладно, набагато важче буде позбутися наслідків, що виникли від недотримання елементарної гігієни.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати запитання